logo
Zasílat novinky:
facebookDoporučte přátelům
Reference
RSDS Vision

Mojí celoživotní snahou vždy byla ochrana a šíření povědomí o křehkém ekosystému Rudého moře. Red Sea Diving Safari bylo založeno před 25 lety skupinou lidí, kteří sdíleli stejnou vášeň pro potápění a přírodu. Byly jsme jednotlivci z celého světa a toto místo se stalo naším novým domovem. V těchto dobách bylo pobřeží  jižní části Rudé moře divočinou, kde nebylo vůbec nic pouze poušť a pobřežní útesy. Naše výprava cestovala podél pobřeží od zátoky k zátoce. Tak v roce 1990 začalo Red Sea Diving Safari. Sledoval jsem jak toto místo postupně roste jako by to bylo mé dítě. Byl jsem jedním z prvních průzkumníků jihu Rudého moře a jsem považován za jednoho z pionýrů jihu. Cítím velkou zodpovědnost k tomuto místu a za svůj celoživotní úkol jsem si stanovil osvětu o zranitelnosti místního ekosystému. Náš tým aktivně řeší enviromentální problémy a iniciuje ochranářské aktivity. Cítíme, že obecné povědomí je klíčem k ochraně této oblasti před stále se zvyšující masové turistiky, která v posledních letech ovlivňuje většinu oblastí Rudého moře.

Hossam Helmy / zakladatel a majitel potápěčských základen RSDS

C.E.O. Red Sea Diving Safari

Od svého založení v roce 1990, Red Sea Diving Safari rozrostla a nabízí služby a potápění na vysoké úrovni. Náš koncept eco-potápění je mezinárodně uznáván jako model ekologického rozvoje cestovního ruchu.
Jsme tým profesionálů s více než 20 let zkušeností v oblasti tourismu  a potápění. Náš tým se skládá z  PADI certifikovaných instruktorú a průvodců s rozsáhlými jazykovými znalostmi včetně arabštiny, angličtině, francouzštině, italštině a němčině.
Provozujeme 3 potápěčské základny včetně ubytování na jižním pobřeží Rudého moře; Marsa Shagra Village, Marsa Nakari Village a Wadi Lahami Village.
Jsme oblíbenou destinací pro potápěče z celého světa a  také ideálním místem pro eko-turisty, milovníky přírody, cestovatele, kteří si chtějí užít netradiční dovolenou.