logo

Potápěčské aktivity

Světová potápěčská komunita považuje oblast Marsa Alam za své posvátné místo, pro jehož ochranu činní aktivní kroky. Tato oblast na jihu Egypta si získala věhlas díky jedinečné topografii pobřeží, rozmanitostí podmořského života a křišťálově čisté vodě. Návštěvníci těchto míst se mohou běžně potkat s delfíny, dugongem, želvami, mantami a žraloky.


sharks_dugongs_turtles_at_red_sea_diving_safari.png

Zatímco nejpopulárnější způsob potápění představují ponory z lodi, samotné potápění ze břehu svojí zajímavostí nijak nezaostává. Lemové pobřežní útesy občas přeruší "Sharm" nebo Marsa". Sharm představuje zátoku ve tvaru velbloudích pysků a Marsa znamená oblast vhodnou ke kotvení. Tyto dvě formy přírodních zátok představují přirozený vstup do volné vody. Vstup k reefu může být skrz průplavy a systémy tunelů, které mohou obohatit začátky a konce Vašich ponorů. Stěny pobřežních lemových útesů zřídkakdy přesahují hloubku 35 metrů. Na ně navazuje písečné dno, které po čase klesá do hloubek přes 100 metrů.

marsa_and_sharm_coastal_features_examples.png

Potápěčské lokality v Marsa Alam se táhnou v pásu přesahujícím délkou 200 km a představují výběr z více jak 60-ti lokalit. Nejznámějším útesem na volném moři je Elphinstone, kde se vyskytují manty, žraloci dlouhoploutví, kladivouni a někdy i žralok velrybí. Další z populárních reefů zahrnují Dolphin House a Fury Shoals s nejkrásnějšími formacemi měkkých a tvrdých korálů na světě.

mantas_and_whale_sharks_at_red_sea_diving_safari.png

Potápěčský program je navržen kk uspokojení potápěčů kterékoliv úrovně od začátečníků po profesionály a ve všech ohledech přináší maximální zážitky. Naše základny byly vytvořeny spolu s potápěčskými nadšenci a nabídka pokrývá přes 60 lokalit jak při břehu tak na volném moři.

Naše základny mají skvělý domácí reef poskytující domov stovkám druhů ryb a množství měkkých i tvrdých korálů. Zátoky  Shagra a Nakari jsou mělké, začínající v hloubkách 1 až 10 metrů a postupně se svažující až nakonec dosahují u vnějších okrajů 40-50 m hloubky. V Lahami se potápíme ze speedboatů a to včetně světoznámého Fury Shoals.

Náš potápěčský program Vám dává na výběr z neomezeného potápění na domácím reefu, nočních ponorů, potápění z lodi a speed boatu na venkovních útesech. Naše standartní balíčky (dostupné v Shagře a Nakari) nabízí buď neomezené potápění + 4 ponory s guidem (2 první den na house reefu a 2 vně zóny A) nebo neomezené ponory + 10 s guidem (2 první den na house reefu a 8 vně zóny A). Každá z našich lokalit je kategorizována do zón detaily na příslušné stránce.