logo

Zona C - potápěčské lokality Marsa Shagra

Zona C potápěčská lokalita dále od pobřeží dosažitelná na speed boat (min. 4 osob)

*Ponory v zónách A, B a C mohou být rezervovány/zaplaceny pouze na místě a pouze v případě volných míst a vhodných podmínek pro potápění a nejsou zahrnuty v potápěčském balíčku.

 • Elphinstone (Shaab Shagra)

  elphinstone_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgLocation: 4.5 námřních mil východně od Shagra Village
  Access: Speedboat nebo denní loď.
  Type of Dive: AOWD nebo 2** CMAS nebo ekvivalent pokročilého potápěče (min. 50 zapsaných ponorů)
  Depth Range: 5 až 30 metrů
  Minimum Divers: 4

  Ponor 1: Severní plato a východní stěna. 

  Ponor 2: Jižní plato a západní stěna. 

  Elphinstone je 375m dlouhý útes uprostřed moře sestupující do hloubky více než 100 metrů. Elphinstone je zařazen mezi top 10 ponorů na světě. Tato lokalita nabizí pohled na mnoho měkkých korálů a na snad veškerý mořský život, který zde můžete najít. Útes je natočen mírně severním směrem, což zaručuje stálý proud na severním i jižním platě. Tyto plata jsou ideálním místem na pozorování různých druhů žraloků jako jsou dlouhoploutví žraloci (Oceanic White Tip), kladivouni (Scalloped Hammerhead), bělocípí žraloci (White Tip Reef), šedí útesový žraloci (Grey Reef), (Silver Tip), žraloci hedvábní (Silky) a liščí žraloci (Thresher).

  Elphinstone láká k návštěvě od září do listopadu na pozorování žraloků dlouhoploutvých (Oceanic White Tip), od června do srpna na kladivouny (Scalloped Hammerhead) a manty se ukazují v březnu a dubnu.