logo

Zona A - potápěčské lokality Marsa Shagra

Neomezené potápění na domacím reefu Marsa Shagra zahrnuto v ceně základního potápěčského balíčku včetně nočních ponorů bez příplatku. Zodiaky po celý den k dispozici.

Další lokality v zóně A jsou guidované ponory ze břehu (min. 6 pax)

 • Marsa Shagra

  marsa_shagra_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgPoloha: 20 km severně od města Marsa Alam
  Přístup: Břeh a Zodiac
  Minimální kvalifikace: Pro všechny potápěče
  Hloubka: 18 až 30 metrů
  Minimální počet potápěčů: 6

  Profil: Marsa Shagra je jedním z nejbohatších a nejčistších house rifů na jihu, který je již 20 let chráněnou oblastí. Fotografie mnoha druhů ryb, které znáte z knih jako Debelius a Collins byly pořízené právě zde. Podle Roberta Meyerse autora Collinsova průvodce korálovými útesy je Shagra domovem přibližně 300 druhů ryb a 100 druhů korálů. Meyers také tvrdí, že v této chráněné zátoce žije nejméně 5 endemických druhů. Zátoka je občas navštěvována i pelagickými druhy jako jsou delfíni a manty.

 • Marsa Abu Dabab

  marsa_abu_dabab_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgPoloha: 10 námořních mil severně od Marsa Shagra
  Přístup: Ponor ze břehu
  Minimální kvalifikace: Pro všechny potápěče
  Hloubka: 5 až 25 metrů
  Minimální počet potápěčů: 6

  Po chvilce plavání se dostanete do zátoky s rozsáhlými porosty mořské trávy, kde se můžete spatřit nádherného dugonga, velké mořské želvy a kytarové žraloky. Severní profil ponoru Vás zavede ke stěně rifu s maximální hloubkou 30m. Rif je dobře známý pro druhovou rozmanitost menších druhů ryb a barevných korálů. Jižní profil ponoru Vás zavede přímo k rifu s maximální hloubkou 20m. DOstupné pro Shagru, Nakari (celodenní výjezd).

 • Marsa Egla

  marsa_egla_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgPoloha: 6 námořních mil jižně od Marsa Shagra
  Přístup: Ponor ze břehu
  Minimální kvalifikace: Pro všechny potápěče
  Hloubka: 5 až 30 metrů
  Minimální počet potápěčů: 6

  Místní velká písečná zátoka umožňuje snadný přístup k rifu na severní straně a rozsáhlým porostům trávy na jihu. Tato lokalita nabízí bohatství  podmořského života s častými porozováními karet pravých, krmících se na rifu a na trávě se pasoucích karet obrovských. Pojem 'Egla' znamená tele, a odkazuje na skutečnost, že se zde běžně vyskytoval dugong, které ho zde spatřit i dnes. Je to malebné místo, které potěší potápěče všech úrovní. Dostupné v Shagře.

 • Marsa Samadai

  marsa_samadai_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgPoloha: 9 km severně od Shagry
  Přístup: Ponor ze břehu
  Minimální kvalifikace: Pro všechny potápěče
  Hloubka: 5 až 25 metrů
  Minimální počet potápěčů: 6

  Tato lokalita je písečnou zátokou se snadným přístupem k rifu. Zátoka postupně klesá a na jejím severním dně se nachází menší porosty trav. Kromě korálových formací lze pozorovat i živočichy žijící u dna, jako trnuchy. Severním směrem se nachází krásné tabulové korály. Toto místo je také vhodné pro šnorchlování. Dostupné v Shagře a Nakari.

 • Ras Samadai

  ras_samadai_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgPoloha: 24km jižně od Marsa Shagra
  Přístup: Ponor ze břehu
  Minimální kvalifikace: min. AOWD a vyšší
  Hloubka:  28 meterů
  Minimální počet potápěčů:

  Ras je egyptský výraz pro hlavu, malý a úzký kus země trčící z moře. Lemový útes se otevírá do laguny, která je obklopena mnoha malými vrcholy pokrytými tvrdými korály. Na východním konci lze v modru spatřit proplouvající trnuchy, útesové žraloky, murény nebo tuňáky. Tato lokalita je tak bohatá na korálové formace, že si pokaždé můžete zvolit jiný profil. Uvnitř laguny často odpočívají delfíni. Dostupné pro Shagru a Nakari.

 • Sharm Shuni

  sharm_shuni_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgPoloha: 22 km severně od Marsa Shagra 
  Přístup: Ponor ze břehu
  Minimální kvalifikace: Pro všechny potápěče
  Hloubka: 5 až 30 metrů
  Minimální počet potápěčů: 6

   Sharm znamená rozrušení lemového útesu ve tvaru písmene V s jámami a kaňony a malými jeskyněmi, tvarem připomínající velbloudí pysky.

  Shuni vychází ze slova Shoey, faraonův doktor, který byl vyhnán do pouště pro monoteistickou víru. Následně strávil svůj život pomocí místní populaci.

  Vstupní bod a technika: ponory zde jsou uskutečňovány za přílivu při větru do 3m/s. Nejdříve je třeba přejít asi 25 metrů po rifu následně nasadit ploutve a masku a s nafouklým žaketem doplavat směrem ke laguně. . Povrchové proudy zde bývají velmi silné. Dostupné v Shagře.