logo

Zona A - potápěčské lokality Marsa Nakari

Neomezené potápění na domacím reefu Marsa Nakari zahrnuto v ceně základního potápěčského balíčku včetně nočních ponorů bez příplatku. Zodiaky po celý den k dispozici.

Další lokality v zóně A jsou guidované ponory ze břehu (min. 6 pax)

 • Marsa Nakari

  marsa_nakari_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgPoloha: 18km jižně od Marsa Alam
  Přístup: Břeh nebo Zodiac
  Minimální potápěčská  kvalifikace: Pro všechny potápěče
  Hloubka: 5 až 30 metrů
  Minimum potápěčů: 6

  Marsa je arabský termín pro přírodní zátoku. House reef v Nakari nabízí zajímavou scenérii v zátoky a nádherné korálové formace na vnějším rifu. Je to skvělé místo pro ponory ze zodiaku s návratem podél rifu ke břehu. Na severní straně je obvykle velké hejno v kruhu plavajících malých barakud. Nejzajmavější jsou ale mělčiny. Je velmi pravděpodobné zde potkat želvu nebo v noci velkou murénu. Na jihu je rif zajímavě protkán mnoha kaňony a korálovými pilíři ukrývají mnoho druhů jako například perutýny a kanice. Na jižním i severním rohu útesu jsou překrásné korálové zahrady, v hloubce je šance spatřit protahující pelagické druhy a někdy i delfíny.

 • Marsa Assalaia

  marsa_assalai_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgPoloha: 40 km severně od města Marsa Alam
  Přístup: Ponor ze břehu
  Minimální potápěčská  kvalifikace: Pro všechny potápěče
  Hloubka: 18 až 30 metrů
  Minimum potápěčů: 6

  Marsa Shagra is one of the richest and most pristine house reefs in the south and has been declared a protected area for the last 20 years. Many pictures of species in Red Sea reef guides like Debelius and Collins where taken here. According to Robert Meryers author of Collins Reef Guide, Shagra is home to about 300 species of fish and 100 species of coral. Meyers also claims that there are at least 5 species of endemic species living in this protected bay. The bay is occasionally frequented by pelagic spcecies such as dolphins and manta rays. Available in Shagra, Nakari (long day out).

 • Marsa el Foukery

  marsa_el_foukery_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgPoloha: 16 kmjižně od Marsa Nakari
  Přístup: Ponor ze břehu
  Minimální potápěčská  kvalifikace: Pro všechny potápěče
  Hloubka: 5 až 35 metrů
  Minimum potápěčů: 6

  Marsa el Foukery je písečná zátoka, v jejímž středu se náchazejí porosty mořské trávy. Zátoka se prudce svažuje až k překrásnému rifu. Občan můžete vidět mořské želvy, trnuchy, útesové žraloky, kytarovce, ježíky a vzácně i dugonga.