logo

Zona B - potápěčské lokality Marsa Shagra

Zona B lokality dosažitelné na speed boat (min. 6 pax)

*Ponory v zónách A, B a C mohou být rezervovány/zaplaceny pouze na místě a pouze v případě volných míst a vhodných podmínek pro potápění a nejsou zahrnuty v potápěčském balíčku.

 • Egla Top

  egla_top_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgLocation: 9 námořních mil jižně od Marsa Shagra
  Access: Speedboat ponor
  Minimum Qualification: všechny stupně potápěčů
  Depth Range: 5 až 25 metrů
  Minimum Divers: 6

  Egla top leží na protější straně hor v udolí jménem Mount Egla. Tato potápěčská lokalita nabízí různé druhy měkkých a tvrdých korálů včetně mnoha korálů podobajícím se mozku. Toto místo umožňuje najít malé živočichy jako varicose wart slug, ocellated wart slug, stejně tak hejna klipek a želvy.

 • Gabel el Rosas (Nemo City)

  nemo_city_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgLocation: Méně než 1km jižně od Marsa Shagra
  Access: Speedboat ponor
  Minimum Qualification: všechny stupně potápěčů
  Depth Range: 5 až 25 metrů 
  Minimum Divers: 6

  "Gabel" znamená hora, "Rosas" stands for the lead (probably refer to former lead mines).  Sestup na malé plato ve 22m, kde najdete velkou kolonii sasanek a klaunů. Ponor dále pokračuje podél stěny, u které pomalu vystoupáte do 15m, kde uvidite krasnou formaci fingers and stag horn corals. Po chvilce se před vámi objeví nádherný trs zeleného salátového korálu v hloubce asi 6m. Dostupné ze Shagra.

 • Shaab Abu Dabab

  shaab_abu_dabab_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgLocation: 5 námořních mil severně od Shagra Village 
  Access: Speedboat ponor
  Minimum Qualification: všechny stupně potápěců
  Depth Range: 5 až 20 metrů 
  Minimum Divers: 6

  "Abu Dabab" znamená otec ozvěny (zvuk přicházející z pouště). Na této lokalitě lze provést několik různých ponorů vzhledem k velikosti potápěčské lokality. Lokalita nabízí krásnou zahradu s tvrdými korály stejně tak i malý vrak. Vrak je pozůstatek safari lodi, která shořela a potopila se v roce 2005. Dostupné ze Shagra.

 • Shaab El Nabaa (Nelson Reef)

  shaab_el_nabaa_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgLocation: 4.5 námořní míle severně od Marsa Shagra
  Access: Speedboat ponor
  Minimum Qualification: všechny stupně potápěčů
  Depth Range: 5 až 25 metrů 
  Minimum Divers: 6

  Leží asi 20minut severně od Marsa Shagra (4.5 námořní míle), Nelson Reef zahrnuje jednu stěnu dlouhou 50 metru orientovanou z východu na západ. Lokalita umožňuje ponory pro všechy potápěče. Útes spadá do hloubky okolo 20m, kdy vršek stěny leží 2-3 metry pod hladinou, nabízí úžasné akvarium, offering an aquarium-like landscape, hit directly by the sunlight. Je zde mnoho měkkých a tvrdých barevných koralů, Nelson Reef je také domovem mnohé fauny, jako hejna klipek, odranců a ropušnic, stejně tak i par klaunů se svými sasankami na vrchu útesu.

 • Sharm Abu Dabab

  sharm_abu_dabab_dive_site_at_red_sea_diving_safari_marsa_alam.jpgLocation: 6 námořních mil severně od Shagra Village
  Access: Speedboat ponor
  Minimum Qualification: AOWD
  Depth Range: 5 až 30 metrů
  Minimum Divers: 6

  "Sharm" znamena V tvar in the fringing reef pits, kaňonů, bazénů a jeskyních systemů, vypadající jako rty velblouda.  "Abu Dabbab" znamená otec ozvěny (zvuk přicházející z pouště). Sharm Abu Dabab nabízí tunelový systém se třemi vnitřními propojenými bazény. Proud může být silný při proplouvání tunelů a instalovaný provazový systém zajišťuje asistenci při proplouvání. Po opuštění kaňonů se stanete svědky pohledu na nejkrásnější korálovou zahradu  v jižní části Rudého moře. Tato lokalita nabízí také driftový profil ponoru ze severu na jih a užít si úžasnou korálovou zahradu. Dostupné ze Shagra.